Друга награда на Међународном литерарном конкурсу „Доста су свету једне Шумарице“

Ученици седмог разреда наше школе учествовали су у истраживачком пројекту „Књижевност  и Други светски рат“. Поред истраживања, пројекат је обухватао и стваралачки део, а ученици су, инспирисани обрађеним књижевним делима, писали веома креативне саставе.

Том приликом рад ученице седмог разреда Јане Карталије издвојио се својом лепотом, емотивношћу и богатом симболиком. Послат је на конкурс који организује Министарсво културе Републике Србије у сарадњи са Градом Крагујевцом, а на коме је ове године учествовала 141 основна и 59 средњих школа из Републике Србије, Босне и Херцеговине и Црне Горе.

Рад наше Јане награђен је другом наградом! Поред дипломе, она је освојила и вредну новчану награду. Честитамо! Настављамо у духу креативности и стваралаштва!