Упис првака

Поштовани родитељи,

Упис деце у први разред основне школе за школску 2022/23. годину почиње 1. априла 2022. године.

Напомињемо родитељима/законским заступницима који су школи поднели молбу за упис детета у 1. разред да не заказују  термин за упис и тестирање до добијања одлуке директора школе о поднетој молби.

И ове године родитељи/други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ. Заказивање термина почиње 21. марта 2022. године и траје до 31. маја.

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара или у војној установи.

Напомена 1:  Родитељи који немају налог на еУправи могу да се обрате секретару школе на број  011/35- 43- 282 и закажу термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 21. марта 2022. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Директор школе
Татијана Васовић Новосел